Franco Loja – Strain Hunters (Green House Seeds)

ATSISVEIKINIMAS SU KANAPIŲ HEROJUMI…

Pasaulinė kanapių kultūros bendruomenė gedi žymaus kanapių aktyvisto, veisėjo ir žinovo Franko Lojos (1974-2017). Franko gyvybė užgeso, Strain Hunters laidos filmavimo metu, Kongo Demokratinėje Respublikoje. Ankstų pirmadienio rytą, 2017 m. sausio 2 d., jo gyvybę pasiglemžė, greitai ir negailestingai žudanti cerebrinė maliarija.

Profesionalus kanapių veisėjas Frankas Loja – savo gyvenimą buvo paskyręs retų laukinių kanapių veislių ieškojimui, jų išvedinėjimui ir panaudojimui vaistų gamyboje, gydant lengvai ir sunkiai pagydomas ligas. Franko priklausė Olandų komandai “Strain Hunters” (veislių medžiotojai). Strain Hunters komanda keliavo po visą pasaulį, ieškodami unikalių kanapių veislių. Jie vykdė ekspedicijas Jamaikoje, Maroke, Indijoje ir kitur. Green House Seeds laboratorijoje, Amsterdame, jie tyrė, augino ir vedė ypatingas kanapių veisles, išgelbėjusias ne vieną gyvybę ir laimėjusias daugybę apdovanojimų.

Konge, nepaisydami ten esančios itin pavojingos politinės situacijos, Strain Hunters ieškojo unikalių laukinės kanapės genų. Jų kelionės tikslas – padėti vietiniams, kuriant vaistą nuo maliarijos naudojant kanabidioli (KBD) iš šiam regionui būdingos, kanapių veislės. Tuo pačiu Strain Hunters norėjo nufilmuoti dar vieną, laidos epizodą kartu su VICELAND komanda.

“Kanapės mano aistra, mano duona, mano namai. Mano pareiga yra užtikrinti kad šis augalas būtų išsaugotas ir juo būtų mėgaujamasi. Aš rūkalius, aš augintojas, aš veisėjas, aš veislių medžiotojas. Visam gyvenimui.”- Franko Loja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s