Liuksemburgas legalizuoja

LIUKSEMBURGAS IR KANAPĖS – MAŽOS ŠALIES DIDELI DARBAI

Liuksemburgas siekia tapti pirmąja Europos šalimi, visapusiškai įteisinusia rekreacines kanapes.

Ne Olandija ar Vokietija, ne Čekija ar Ispanija, o Liuksemburgas! Europos nykštukas, turintis kiek mažiau nei 600 000 gyventojų.

Nyderlanduose įstatymai dėl kanapių yra pasmerkti žlugti, tolerancijos politika veikė prieš kelis dešimtmečius ir tai suteikė galimybę Olandijai kurį laiką būti kanapių turizmo centru. Nyderlandų politikų motyvacijos trūkumas trukdo kanapių legalizacijai ir prekybai.

Ispanija „sustabdė traukinį“ viduryje legalizacijos, diskusijos sustojo ir kanapės liko pusiau įteisintos.

Čekija, Portugalija, Vokietija ir kitos šalys mato potencialą kanapėse, bet teisinė sistema ir abejonės daro neigiamą įtaką sprendimams. Panašu, kad Liuksemburgo valdžia nežada kartoti kitų Europos šalių klaidų ir intensyviai rengia teisės aktus, kurie šalyje visiškai įteisins rekreacines kanapes.

„Po dešimtmečius trukusios represinės politikos mes pripažinome, kad ši politika neveikia, kad ji nepateisino lūkesčių. Taigi, laikas keisti požiūrį, pakeisti savo koncepcijas ir išbandyti ką nors kita. Tikiuosi, kad ši iniciatyva darys teigiamą poveikį ir kitoms Europos Sąjungoms šalims. – sakė Étienne Schneider, Liuksemburgo ministras pirmininkas. “

Liuksemburgo kaimynių Belgijos ir Prancūzijos gyventojams labai patogu lankytis Liuksemburge, bet tuo nesiekiama paversti šalies „kanapių turizmo“ šalimi, todėl įsigyti kanapes galės tik šios šalies piliečiai.

Daug šalių įteisina kanapes medicininiam naudojimui, bet Liuksemburgo tikslas yra pramoginis naudojimas. Ministras Pirmininkas Etienne Schneider kartu su teisingumo ministru rudenį pateiks projektą valdančiąjai tarybai. Jei projektas bus patvirtintas, tai prasidės teisiniai procesai, kurie įteisins kanapių vartojimą, gamybą ir platinimą Liuksemburgo teritorijoje. Ministras neabejoja, kad įstatymai bus patvirtinti, nes dauguma tam pritaria. Tai gali užtrukti apie porą metų, kol visas modelis bus pritaikytas ir kanapių prekyba pradės vykti pilnu tempu.

Adekvačia kanapių politika Liukdemburgas siekia sukurti aiškų modelį bei kontroliuoti kanapių prekybą ir kokybę vyriausybiniu lygmeniu. Tokie veiksmai padės kovoti su nelegalia kanapių rinka. Yra žinoma, kad nelegalių kanapių rinka kažkam atneša didžiulį pelną, o gautos lėšos yra skiriamos sunkesniems nusikaltimams vykdyti. Įstatymais siekiama apsaugoti ir žmones. Šalies piliečiai nebus įtraukiami į įvairius, su kanapėmis susijusius nusikaltimus, ir turės mažesnę prieigą prie sunkiųjų narkotikų.

Pastebima, kad kanapes dažniau vartoja jauni žmonės. Naujomis įstatymų pataisomis neskatinamas kanapių vartojimas tarp nepilnamečių. Jie neturės teisės pirkti ar parduoti kanapių produktų, bet bus dekriminalizuotas disponavimas. Taip jų ateities nesugadins kriminaliniai įrašai.

Visiškai aišku, kad valstybė surinks nemažas lėšas iš legalių kanapų. Didžioji dalis lėšų bus skirta švietimui, padėti turintiems priklausomybių ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijai užtikrinti. Tai įrodo, kad šalies tikslas nėra papildyti valstybės biudžetą. Šalies tikslas yra pakeisti požiūrį ir surasti tinkamą kelią užtikrinant saugų ir kontroliuojamą kanapių vartojimą. Ne paslaptis, kad šis kontrolės modelis yra panašus į Kanados modelį.

Šaunu! Kanada yra ne tik viena kanapių rinkos lyderių dėl savo kokybės ir pasiūlos, bet ir pavyzdys, kokių naujovių reikia kiekvienos šalies teisinei sistemai.

Atrodytų, kad didžiausia kliūtis Liuksemburgui bus tarptautiniai įstatymai ir sutartys, kurių yra sutarta laikytis, bet Liuksemburgo valdžia – ne Lietuvos valdžia. Ji nesistengia stabdyti kanapių įteisinimo prisidengtama tarptautinie kontrole, jie, kaip Kanada ir JAV, žino, kad dalies susitarimų nėra privaloma laikytis, jie yra tik rekomendacinio pobūdžio. Bendrus šalių susitarimus jau seniai pažeidė tam tikros šalys, kanapių gamyba ir prekyba vyksta bei plečiasi ir, panašu, kad niekas to nesustabdys.

Svarbiausias klausimas yra kada Lietuva bus pasirengusi ne tik diskusijoms, bet ir kanapių naudojimui? Kada mūsų šalyje bus kalbama ne apie pluoštinių kanapių žiedų arbatos teisėtumą, bet apie leidžiamą auginti augalų skaičių asmeninėms reikmėms arba 1 gramo žiedų kainą pardavimo vietose?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s