2018 m. Vokietijos draudimo kompanijos padengė daugiau nei 70 mln. eurų už medicinines kanapes

Vokietijos sveikatos draudimo agentūra “GKV-Spitzenverband“ skelbia, kad 2018 m. Vokietijos sveikatos draudimas šalies piliečiams padengė daugiau nei 70 milijonų eurų už medicininių kanapių produktus.

Šalies vaistinės per metus priėmė 185 370 receptus, skirtus pagal įstatyminę programą, kuri apima apie 90% gyventojų. Privačių medicinos specialistų išrašyti receptai nebuvo įtraukti į šiuos surinktus duomenis, nes nėra centralizuotos duomenų bazės, kad būtų galima stebėti bendrą parduodamų medicininių kanapių kiekį.

Apytikriai 2/3 paraiškų dėl kanapių produktų kompensavimo yra patvirtinami, tačiau pacientams gali tekti mokėti iš savo kišenės, jeigu jie nebus įtraukti į įstatymuose numatytą programą.
Medicininių kanapių produktai Vokietijoje yra skirstomi į tris kategorijas:

• Neapdaroti kanapių žiedai, kurie buvo importuojami iš Nyderlandų ir Kanados 2018 m. Dabar šalyje vis dažniau kalbama ir siekiama įteisinti kanapių kultivavimą namuose.

• Kanapių preparatai, tokie kaip žiedų ekstraktai Iš Kanados kompanijos Tilray ir sintetinio kanabinoido dronabinolio preparatai. Ekstraktai iš Kanadoje įsikūrusios kompanijos Aurora, taip pat numatomi tiekti Vokietijos pacientams 2019 m.

• Galutiniai kanapių produktai tokie kaip, Sativex ir Canemes (Cesamet, Nabilone), kuriems yra duotas leidimas prekiauti Vokietijoje be specialios registracijos.
Vokietijoje 1 gramas medicininių kanapių kainuoja apie 20 eurų. 2019 m. Vokietijoje buvo parduota daugiau nei 1647 kg neperdirbtų kanapių žiedų. Šie skaičiai neapima iš žiedų pagamintų produktų.

Panašu, kad Vokietijoje per kelis metus buvo skirtas didelis dėmesys informacijos sklaidai. Žmonės su malonumu naudoja pluoštinių kanapių žiedų ekstraktus, vadinamus “CBD aliejais”, bet svarbiausia, kad sulaukiamas didžiulis susidomėjimas kanapėms, kurios turi aukštą intoksikuojančio kanabinoido THC kiekį.

Lietuvos valdžia THC bijo kaip heroino, jį draudžia, vartojančius baudžia, skleidžia melagingą informaciją ir juokiasi iš žmonių, kurie sako, kad “kanapės – tai vaistas”. Tuo metu stipriausių Europos valstybių vadovai kasmet apmoka dešimtis milijonų eurų savo piliečiams už medicinines kanapes, kurios taip efektyviai jiems padeda ir susilaukia vis didesnio susidomėjimo.

Vokietija žengia dar vieną žingsnį į priekį ruošdama planą, kaip visuomenė galėtų gauti aukštos kokybės kanapių su aukštu THC kiekiu. Ir tas planas – kontroliuojamas auginimas asmeninėms reikmėms. Kol Vokietija sutars dėl šio projekto smulkmenų, tikimės, kad Lietuvoje nušvis politikų protai ir jie susitars dėl pluoštinių kanapių arbatos ir aliejų įteisinimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s