Australijos medicininių kanapių plantacija

Birželio mėnesį buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame buvo rodoma medicininių kanapių plantacija, įkurta Australijoje, Viktorijos valstijoje. Niekur anksčiau neviešinta vaizdo medžiaga buvo pateikta davus pažadą, kad iš plantacijoje auginamų augalų bus gaminami vaistai, kurie pakeis daugybės žmonių gyvenimus.

Viktorijos valstijos premjeras Daniel Andrews  pasidalijo šiuo įrašu savo socialinio tinklo Facebook paskyroje. Viktorijos valstija – pirmoji Australijos valstija, kurioje oficialiai yra įteisintas kanapių vartojimas medicininėms reikmėms.

Šiame vaizdo įraše buvo rodoma, kaip auginamos kanapės, jos klonuojamos ir nuimamas derlius. Jos yra tiriamos laboratorijoje ir iš jų CO2 ekstrakcijos metodu yra gaminamas kanapių žiedų ekstraktas.

Daugiau kaip 150 kanapių augalų buvo pristatyta kompanijai „Cann“. Ši kompanija – pirmoji,  gavusi leidimą auginti medicinines kanapes Australijoje.

Kitos kanapių auginimo vietos buvo patvirtintos Kvinslande, Vakarų Australijoje ir Naujajame Pietų Velse.

Kovo mėnesį Australijos vyriausybė išleido beveik milijoną JAV dolerių kanapių importui iš Kanados. Tuomet gydymą gavo 29 vaikai, sergantys sunkia epilepsijos forma. Visa tai vyriausybė darė todėl, jog manė, kad laukti yra per ilgai, kol užaugs vietinė produkcija.

Viktorijos kanapių derlius yra pasėtas slaptoje vietoje. Iš jo bus gaminamas aliejus, kapsulės, purškalai. Tyrimai įrodė, kad medicininės kanapės gali žymiai sumažinti konvulsijas ir traukulius vaikams, sergantiems sunkia epilepsijos forma.

Šiais metais žurnale „The New England Journal of Medicine“ buvo paskelbti tarptautinio tyrimo rezultatai. Tyrimai buvo skirti Dravet sindromui. Tai sunki epilepsijos forma, prasidedanti dar kūdikystėje, kai vaikai patiria vaistams atsparius traukulius.

Šiais metais Australijos sveikatos ministras sakė, kad kitas etapas –  nustatyti,  kurie suaugusieji turėtų teisę gydytis kanapėmis.

Australijos kanapių klubo „Australian cannabis club“ atstovai mano, kad visi suaugusieji Australijos piliečiai turi turėti teisę  auginti ir vartoti kanapes savo asmeninėms reikmėms.

Australijos kanapių klubo dėmesys nukreiptas į kanapių naujienų ir informacijos dalijimąsi.

Mes tikime tuo, kad yra daug naudingų kanapių veislių ir produktų mums visiems.

Pastaba: vis dažniau garsiausių pasaulio medicinos specialistų pabrėžia, kad endokanabinoidinė  sistema  yra  svarbiausia fiziologinė sistema, susijusi su žmonių sveikatos gerinimu  ir  jos palaikymu.

Autorius : VšĮ Kanapių Kultūros Draugija

Šaltiniai:

http://www.9news.com.au/national/2017/06/12/11/02/medicinal-cannabis-victoria-crop-new-footage

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s