Kanapė kovoje prieš autizmą

Šiandien, Balandžio 2 dieną. minima pasaulinė autizmo diena. Mes dalinamės šiuo vaizdo įrašu, nes norime atkreipti medicinos specialistų dėmesį. Mes reikalaujame, kad Lietuvos Respublikos valdžios atstovai ir sveikatos ministras Aurelijus Veryga susimastytų apie tai, kad kanapės gali būti labai efektyvus ginklas kovojant prieš autizmą.

Kol kas į šią problemą, tokios atsakingos ministerijos kaip, švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ministerijos žiūrį pro pirštus ir sergantieji girdi tik šių ministerijų atstovų kalbas ir pažadus, bet jokios realios pagalbos jie nejaučia. Mūsų žiniomis, sergančiųjų asmenų šeimos stengiasi, kad būtų laikomasi JT (Jungtinių tautų) neįgaliųjų teisių konvencijos ir turi sunkiai kovoti, kad mažieji mūsų šalies piliečiai gautų labai reikalingą ir efektyvų gydymo būdą. Daugelis Lietuvos medicinos atstovų save vadinantys šios srities specialistais, teigia jog nėra efektyvaus medikamento gydant autizmą. O mes sakome, kad yra! Tai – kanapė! Ir šis vaistas aliejaus pavidalu turi būti pasiekiamas pacientams, jeigu jie to reikalauja. Tai yra daug saugesnė alternatyva stipriems sintetiniams vaistams, kurie daro ypač didelę žalą silpnam ir jaunam organizmui.

medical-marijuana-autism-599x397

Taip, pasaulyje yra itin mažai mokslinių tyrimų išvadų, kurios patvirtina kanapėje esančio kanabinoido – CBD (KBD kanabidiolis) medicininę vertę kovojant prieš šį sunkų neorologinį raidos sutrikimą. Vieninteliai įrodymai yra gyvi, pasveikę vaikai ir jų tėvų džiaugsmas. Jie visi turėjo nueiti ilgą ir sunkų kelią, kol gaudavo teisę gydyti savo vaiką kanapių aliejumi. Izraelyje jau 2016 metais pradėta medicininių kanapių programą kovojant su autizmu. Rezultatai iki šiol yra tik teigiami. Išvesta ir speciali kanapių veislė Charlotte’s Web, 0,5% – THC (tetrahidrokanabinolio) ir 17% KBD (kanabidiolio), iš kurios gaminamas aliejus/tinktūra, kuris naudojamas gydant autizmą ir epilepsiją.

Chralottes web kkd

Nuo kada ligoniai turi įrodinėti vaisto veiksmingumą daktarams? Kiek dar mažų gyvybių mes prarasime, kol mūsų valdžia išdrįs peržengti savo įsitikinimus ir pradės vadovautis logika ir kitų šalių mokslinėmis išvadomis. Kiek ilgai bus išrašinėjami stiprūs receptiniai vaistai, kurių veiksmingumo gydant autizmą, nepripažįsta patys daktarai. Galbūt laikas pagalvoti apie medicininių kanapių programa Lietuvoje?

Statistika atskleidžia, kad šį sutrikimą turi vienas iš 68 vaikų. Lietuvoje kasmet šis sutrikimas nustatomas daugiau kaip 350 vaikų. Didėja asociacijų skaičius, kurios kovoja už kokybiškesnes gydymo institucijų paslaugas šį sutrikimą turintiems žmonėms.

VšĮ Kanapių kultūros Draugija palaiko visus šį sutrikimą turinčius pacientus ir jų artimuosius. Mes darysime ką galime, kad valdžia kuo greičiau atkreiptų dėmesį į šią problemą. Mes stengsimės, kad niekam nereikėtų peržengti įstatymo ribų, kovojant už gyvybę ir pilnavertį gyvenimą.

Mes turime teisę prašyti aukšto koncentrato kanabinoidų aliejaus savo negalavimų gydymui. Mes esame pasiruošę padėti sergantiesiems kovoti su šia neteisybe.

Autorius : Kanapių kultūros draugija

Šaltiniai : https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/svietimo-ir-mokslo-ministre-a-pitreniene-turime-padeti-autizmo-spektro-sutrikima-turintiems-vaikams

http://www.kitoksvaikas.lt/2016/06/20/skaudi-realybe-ar-autistams-yra-vietos-lietuvoje/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s