Kanada nesnaudžia ir juda link visiško kanapių legalizavimo suaugusiems!

Jau netrukus, balandžio pradžioje, Kanados liberalioji vyriausybė, kuriai vadovauja premjeras Justin Trudeu, paskelbs įstatymo projektą, susijusį su visišku kanapių legalizavimu suaugusiems. Žadama, kad kanapės bus legalios nuo 2018 metų liepos 1 dienos, kai minima – Kanados diena. Tai padariusi Kanada taptų pirmoji šalis, iš Didžiojo septyneto (G7), legalizavusi kanapes suaugusiems.

Sveikatos ministras, Jane Philpott, dar 2016 metų balandžio 20 dieną, paskelbė, kad 2017 pavasarį bus pateiktas projektas dėl kanapių legalizavimo suaugusiems. Įdomus sutapimas, kad tai buvo padaryta simbolinę kanapių mylėtojų dieną.

Justin Trudeau, 2013 metais tapęs Liberalų partijos vadovu, iškarto pradėjo kalbėti apie rekreacinių kanapių dekriminalizavimo ir reguliavimo reikalingumą Kanadoje. Jo argumentais, kanapių dekriminalizavimas sumažintų nepilnamečių priėjimą prie šių medžiagų ir būtų užtikrinta, jog iš to nesipelnys nusikalstamos gaujos. Reikėtų pabrėžti, kad kanapės, medicininiams tikslams, Kanadoje yra legalios.

Justin Trudeau

Bill Blair, buvęs Toronto policijos viršininkas, o dabar vadovaujantis šiam projektui dėl kanapių legalizavimo, sakė:

„Aš noriu susitikti su kanadiečiais iš įvairiausių šalies kampelių ir išgirsti jų pasiūlymus apie tai, kaip turėtų būti reguliuojamas priėjimas prie legalių kanapių. Mes žinome, kad dabartinė draudimų sistema, kuri įvykdoma pasitelkiant bausmių sistemą, tikrai neapsaugo kanadiečių sveikatos ir nesuteikia saugumo, ypatingai kalbant apie jaunus žmones.“

bill-blair-

Rekomendacijose nurodoma, kad kanadiečiams bus leidžiama auginti iki 4 augalų viename gyvenamajame plote. Provincijoms bus suteikta teisė, spręsti dėl kanapių kainos. Kanapių produktai, nebus parduodami jaunesniems nei 18 metų asmenims, tačiau kiekviena provinciją galės ir padidinti amžiaus limitą, jeigu norės.

Šios šalies žiniasklaida ir ekspertai numato, kad kanapių industrija Kanadoje, bus verta 4-7 milijardu eurų.

potflag.jpg.size.custom.crop.1086x724

„Mes palaikome kanapių legalizavimą, bet mes taip pat žinome, kad yra ir kitų svarbių klausimų, kuriuos reikės spręsti legalizavus kanapes rekreaciniam naudojimui, ir tai ne tik sutrikę vairavimo įgūdžiai. Būtina atsižvelgti ir į daugybę kitų aspektų.“ – sako politikas ir advokatas, Gordon Wyant.

Sprendžiant šiuos kanapių legalizavimo klausimus, šalyje kyla susirūpinimas, ar tai nepakenks žmonių darbo saugumui. Dalis žmonių baiminasi, ar tai nepablogins Kanados santykių su Donald Trump vyriausybe ir administracija. Nors aštuonios JAV valstijos ir Kolumbijos apygarda balsavo už rekreacinių kanapių legalizavimą, Baltieji rūmai užsiminė, kad federalinius įstatymus, dėl rekreacinės kanapės, griežtins. Manoma, jog tai gali kelti bėdų, dėl pramoginių kanapių legalizavimo prie pietinės JAV sienos.

Premjeras Justin Trudeau pabrėžė, kad, kol yra kuriami nauji įstatymai, šalyje vis dar galioja esami ir kanapės šiuo metu oficialiai Kanadoje išlieka draudžiamos, išskyrus medicininiams tikslams.

Autorius : Kanapių Kultūros Draugija

Šaltiniai :

http://www.justice.gc.ca/eng/cj-jp/marijuana/lawc-loic.html

https://www.theguardian.com/world/2017/mar/27/canada-legal-marijuana-july-2018

Canada to legalize pot by July 1, 2018: report

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s