Izraelis dekriminalizuoja kanapes

Izraelis visada buvo viena iš lyderiaujančių šalių, medicininės marihuanos tyrimuose ir jos komercializavimo srityse. Sveikiname! Prieš dvi dienas, Izraelis pradėjo kanapių dekriminalizavimo procesą rekreaciniam vartojimui.

Izraelio vyriausybė, sekmadienį, Kovo 5 dieną, patvirtino planą, kuris leis skirti baudas, o ne baudžiamąsias sankcijas vartojantiems kanapes viešoje vietoje. Šį sprendimą dar turi patvirtinti Izraelio parlamentas (Knesset), bet beveik neabejojama, jog tai nebus problema.

„Tai yra labai svarbus žingsnis, bet dar ne kelio pabaiga. Tai yra žinia, milijonams kanapes vartojančių izraeliečių, jog jie tikrai nėra nusikaltėliai. Mes pasirūpinsime visomis detalėmis tam, kad užtikrintume ir įgyvendintume šiuos pakeitimus.“ Sakė parlamentarė Tamar Zandberg, Specialaus Knesset Komiteto, dėl piktnaudžiavimo narkotikais ir alkoholiu, Pirmininkė.

Qsk61Ime8

Pagal šį naują įstatymą Izraelyje, pilnametis asmuo, vartojantis kanapes ar jos produktus viešoje vietoje, užsitrauktų bauda iki 254 eurų. Įkliuvus antrą kartą bauda būtų dvigubinama. Įkliuvus trečią kartą asmuo gautų trumpai trunkančią lygtinę, bet ne realią laisvės atėmimo bausmę ir tik įkliuvus ketvirtą kartą asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Jeigu įkliūtų marihuaną vartojantys nepilnamečiai, jie privalėtų dalyvauti gydymo programoje, kurios atsisakymas jiems užtrauktų baudžiamąją atsakomybę. Kanapių auginimas ar pardavimas išliktų baudžiamasis nusikaltimas.

„Vyriausybės pritarimas yra svarbus žingsnis įgyvendinant šią naują politiką, kuri akcentuoja teisingą visuomenės informavimą ir gydymą, o ne baudžiamosios teisės taikymą.“ – po ilgų diskusijų sakė Gilad Erdan Izraelio Viešojo Saugumo Ministras.

Pinigai surinkti iš šiam įstatymui nusižengusiųjų asmenų bus skirti švietimui, kovojant prieš narkomaniją ir ligų gydymui. Ne paslaptis, jog didelė dalis Izraelio gyventojų turi priklausomybę heroinui ir tai yra skaudi problema.

160307192406-kosher-cannabis-israel-pkg-liebermann-00002730-super-169

Šios šalies mokslininkai yra labai aktyvūs kanapių tyrinėjime ir jau kelis dešimtmečius atlieka įvairius tyrimus bandydami pritaikyti šį augalą medicinoje. Dabar vyriausybės tikslas yra sugalvoti, kaip visa tai padaryti pagrindiniu verslu ir pritaikyti eksportui.

Israel-makes-major-moves-forward-in-medical-cannabis-1024x540

Apie 25 000 Izraelio gyventojų, turi leidimus naudoti kanapes savo ligų gydymui ir šis skaičius sparčiai auga. Dažniausiai gydomos ligos yra Alzheimeris, Parkinsonas, įvairūs vėžiniai susirgimai, epilepsija, potrauminio streso sindromas. Tai dar kartą įrodo, kad šį šalis yra viena iš medicininių kanapių lyderių pasaulyje.

„Izraelis negali užmerkti akių prieš viso pasaulio mokslininkų atradimus, dėl pagarbos marihuanos naudojimui ir jos poveikiui.“ – sakė Izraelio Teisingumo Ministras Ayelet Shaked.

Izraelio Ministras Pirmininkas, Benjamin Netanyahu, dėl kanapių rūkymo viešoje vietoje dekriminalizavimo yra nusiteikęs mažiau optimistiškai, ir tikisi, jog švietimui apie šio augalo vartojimą bus skirtas didelis dėmesys. „Vienoje rankoje mes turime ateitį, o kitoje galimus pavojus, todėl turime išmokti balansuoti tarp šių dviejų.“ – sakė jis.

„Šiuo žingsniu nėra visiškai įteisinamas asmeninis vartojimas. Tikslas yra pakeisti neigiamą požiūrį ir parodyti, kad tai nėra amoralu ar nusikalstama tuo pačiu tai turi būti lengviau pasiekiama medicininiams tikslams. Sprendimas gerokai padidins verslumą ir investicijas į Izraelyje auginamas kanapes“ – Saul Kaye Izrael-Cannabis (ICAN) vyriausias vadovas ir farmacininkas.

infused-cannabis-products-800x496.jpg

Izraelio valstybės atstovai šių veiksmų ėmėsi atsižvelgdami į besikeičiančią situaciją, kai dauguma šalių vis plačiau naudoja marihuaną ne tik medicininiams, bet ir rekreaciniams tikslams. Daugiau nei pusė Amerikos valstijų jau įteisino medicininių kanapių vartojimą, 8-uose iš jų įteisintas rekreacinis vartojimas. Puikų pavyzdį, kaip susitvarkyti su socialinėmis ir kitomis problemomis įteisinant kanapes taip pat rodo ir Nyderlandai, Čekija, Portugalija, Meksika, Kosta Rikas, Brazilija.

Autorius : Kanapių kultūros draugija

Šaltiniai :

https://israel-cannabis.com/

http://www.drugpolicy.org/news/2017/03/israeli-cabinet-approves-proposal-decriminalize-marijuana

http://www.reuters.com/article/us-israel-marijuana-idUSKBN16C0JZ

http://www.haaretz.com/israel-news/1.775331

https://www.rt.com/news/379538-israel-marijuana-decriminalization-fines/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s