Brazilija ir legali kanapė

Pietų Amerika tapo sparčiausiai pasaulyje besikeičiantis regionas narkotikų politikos reformose. Tokios šalys, kaip Kolumbija, Urugvajus ir visai neseniai Čilė, dekriminalizavusios kanapes, pripažino jų ir kitų, su sveikatos gerinimu susijusių medžiagų, medicininę vertę. Šiuo keliu taip pat žengia ir Peru.

Dabar didžiausia Pietų Amerikos šalis priima naują požiūrį dėl narkotikų politikos.

brazil1

Brazilijos AukščiausiojoTeismo teisėjas Roberto Barroso yra Jeilio absolventas ir Konstitucinės teisės profesorius. Jis parašė raštą, teigdamas, kad Brazilijoje 50 metų trukęs karas prieš narkotikus, žlugo. Teisėjas pridūrė, kad tai yra konstitucinė klaida, jog kalėjimai yra užkimšti narkotikų prekiautojų.

Teisėjas taip pat pridūrė, kad tai tik laiko klausimas, kada marihuana taps legali. Jis sakė, kad gali tai padaryti dabar arba vėliau ateityje, kai Brazilija išleis dar kelis milijardus dolerių ir įkalins tūkstančius žmonių. Reikia pabrėžti, kad Brazilija yra labai konservatyvi šalis ir tokio pobūdžio teisingumo sistemos sprendimas, o tuo labiau Aukščiausiojo teismo, yra retas.

Barroso tiki, kad kontroliuojant kanapių  gamybą, prekybą ir vartojimą, bus pirmasis žingsnis atimant milžiniškus pinigus ir galią iš žiaurių nusikalstamų grupuočių. Jis nurodė, kad Urugvajus  – Brazilijos kaimynas yra puikus pavyzdys.

Brazilijos Konstitucinį teismą sudaro 11 teisėjų. Roberto Barroso yra vienas iš trijų teisėjų, pasisakančių už iniciatyvą. Iššūkis yra toks,  kad šią iniciatyvą turi patvirtinti visi Konstitucinio teismo teisėjai, bet jis beveik neabejoja, kad kanapių legalizavimui kelias bus nutiestas.

brazil-drugs-raids-police-surge-into-north-rio-slums

Brazilijos Teisingumo Ministerijos duomenimis, šiuo metu vienas iš keturių įkalintų vyrų atlieka bausmę už kokios nors rūšies narkotikų prekybą.

“Aš nežinau ar mano pasiūlymas legalizuoti kanapes suveiks, bet žinau, kad, karas prieš narkotikus, tikrai neveikia.” – Roberto Barosso.

Pietų Amerikoje narkotikų ir organizuotų smurtinių nusikaltimų problema yra didelė jau kelis dešimtmečius. Džiugi žinia, kad Brazilija prisijungia prie kitų pasaulio valstybių, kurios šią problemą sprendžia, keisdamos požiūrį į kanapes ir narkotikų vartotojus. Vis daugiau šalių supranta, kad narkomanija yra liga ir narkotikus vartojantys žmonės turi būti gydomi, o ne įkalinami. Teisingas švietimas ir kontrolė valstybiniu lygiu, gali sumažinti vartotojų skaičių, apsaugoti žmones nuo neaiškios kilmės medžiagų ir, be abejo, atimti didelę dalį pelno iš nusikalstamų grupuočių. Įvertinant kanapių žalą, ir atsižvelgiant į naujausius mokslinius tyrimus, tai gali būti labai protingas žingsnis. Brazilijoje medicinos sistema turi daug sunkumų, bet dabar medicinos specialistai turės visas galimybes tirti kanapių poveikį ir savo akimis stebėti paciento gijimą.

Galbūt, kažkada, ir Lietuva prisijungs prie šių šalių sąrašo, suprasdama, kad problema yra ne kanapėse ir, kad karas prieš kanapes yra virtęs į karą prieš žmones, vartojančius kanapes. Problema yra įstatymų leidėjų, už tai atsakingų institucijų ir žiniasklaidos skleidžiama dezinformacija, kuri formuoja visuomenei klaidingą nuomonę.

“Beprotybės apibrėžimas yra daryti tą patį vėl ir vėl, ir tikėtis kitokio rezultato” – Albertas Einšteinas.

Autorius:  Kanapių kultūros draugija

Šaltinis : http://www.reuters.com/article/us-brazil-supremecourt-drugs-idUSKBN15P2FG

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s