Nyderlandų vyriausybė ruošiasi įteisinti kanapių kultivavimą

Nyderlandų Žemieji Rūmai, antradienį, vasario 21 dieną, priėmė įstatymo projektą, kuris leistų kultivuoti kanapes. Už įstatymo projekto priėmimą pasisakė 77, prieš – 72 parlamentarai. Tačiau tai dar ne viskas, šį pasiūlymą dar turi patvirtinti Senatas (Aukštieji Rūmai). Dauguma olandų, tuo pačiu ir mes, tikimės, kad naujasis įstatymas bus priimtas.

D66 partijos nariai pasisako už kanapių reguliavimą ir kultivavimą. Jie pateikė įstatymo projektą, kuris leistų auginti marihuaną ir tiekti ją pardavimo vietoms. Visa tai būtų kontroliuojama valstybės.

Algemene Beschouwingen dag 2

Prieš balsavimą Alexander Petchold, partijos D66 vadovas, kuris parengė teisės aktus, minėjo, kad, jei įstatymas įsigaliotų, kokybė auginimo vietose būtų tikrinama reguliariai.  Policijos pajėgos, vietoje to, kad gaudytų kanapių augintojus, savo laiką ir pajėgas galėtų skirti rimtiems nusikaltimams tirti, ir tai, leistų valstybei rinkti mokesčius ne tik iš pardavėjų, bet ir iš augintojų.

„Tai gera žinia specializuotų kanapių parduotuvių „Coffeeshop“ verslui. Jeigu Aukštesnysis Parlamentas tai patvirtins, mes pagaliau pašalinsime kliūtis, kurios iki šiol trukdė skaidriai kontroliuoti šią rinką“, – sakė Joachim Helms, „Coffeeshop“ parduotuvių Sąjungos pirmininkas.

Jis taip pat tikisi, kad licencijavus kanapių auginimą, bus pašalinta neteisėto auginimo rinka, kuri šiuo metu tiekia kanapių produktus licenciją turinčioms prekybos vietoms. Tai yra milžiniški pinigai, kurie atitenka nelegaliems augintojams.

maxresdefault-1

2015 metais policija išaiškino 5856 marihuanos plantacijas, tai yra, beveik po 16 per dieną. Tačiau policija skaičiuoja, jog tai yra tik penktadalis visų marihuanos plantacijų.

2013 metais atlikta apklausa parodė, jog apie 65 proc. olandų mano, jog Vyriausybė turėtų pasekti Urugvajaus pavyzdžiu, kuris 2014 metais legalizavo kanapes visapusiškai.

1976 metais Nyderlandų valdžia sukūrė „tolerancijos politiką“, kai buvo išleistas „opiumo aktas“, kuris atskyrė lengvus narkotikus nuo sunkiųjų. Opiumo aktas – tai narkotines ir psichotropines medžiagas kontroliuojantis dokumentas. Kanapės, hašišas ir kiti kanapių produktai priklauso kategorijai 2 – „lengvieji“ narkotikai.

Kanapių turėjimas Nyderlanduose yra nusikaltimas, bet jis toleruojamas, esant kai kurioms sąlygoms. Žmogus gali turėti ne daugiau kaip 5 g kanapių ar hašišo ir už tai jis nebus baudžiamas. Policija turi teisę rastas kanapes konfiskuoti (net, jei tai ne daugiau nei 5 g), o  jei jūs atsisakysite atiduoti, jūs galite būti sulaikytas. Jeigu kiekis, kurį turite, viršija penkis gramus, tai būtų konstatuota, kaip platinimas, ir gali užtraukti baudą iki 3500 eurų. Jeigu asmuo turi daugiau nei 30 gramų, tai jau laikoma nusikaltimu ir gali grėsti įkalinimu iki 2 metų, arba bauda iki 16750 eurų. Be abejo, daug kas tokiose situacijose priklauso nuo aplinkybių, pareigūno ir nuo nusikaltusio asmens.

o-dutch-marijuana-facebook

„Coffeeshop“ – kanapių pardavimo vietos turi griežtus kontrolės reikalavimus. Jose negali būti vienu metu daugiau nei 500 g kanapių ar jos dalių. Draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ar kitomis narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Griežtai atsisakoma parduoti nepilnamečiams ir į daugumą parduotuvių be asmens dokumento asmenys yra neįleidžiami.

Po naujų įstatymo pataisų 2016 metais, kelios dešimtys specializuotų kanapių parduotuvių privalėjo užsidaryti ir persikelti į kitą vietą, nes neatitiko atstumo nuo mokymo įstaigų reikalavimo. Kol kas galioja įstatymas, neleidžiantis prekiauti kanapėmis arčiau nei 250 m nuo mokymo įstaigų. Vyriausybė siekia šį atstumą padidinti iki 350 m. Hagoje nurodytas atstumas yra 500 m nuo mokymo įstaigų, kai tuo metu Amsterdame, Roterdame, Utrechte ir kituose miestuose – atstumas išlieka 200-250 m.

1stehzitv01

Rūkyti viešoje vietoje yra draudžiama, bet jei nekelsite jokių bėdų ir netrukdysite kitiems, tai vargu, kad jus nubaus. Dėl tokių pažeidimų policija nesivargina, ypač Amsterdame, kur kiekvienas turistas gali ramiai prisidegti suktinę ir pasimėgauti Amsterdamo dvasia.

Kanapių auginimas yra nusikaltimas, bet ne daugiau penkių augalų asmeniniam naudojimui yra toleruojama. Yra nustatytas limitas, kiek auginimo technikos galima naudoti (pvz. speciali auginimo palapinė, auginimo lempos, oro filtras…) Jeigu yra naudojami du iš jų ar daugiau, tai yra traktuojama, kaip profesionalus auginimas. Deja, auginimas patalpose, dažniausiai reikalauja dviejų ar daugiau iš šių auginimo įrankių.

Bausmės už kanapių auginimą:

* už 5 augalus – baudos nebus, bet augalai gali būti konfiskuoti,

* už 5-10 augalų, nustačius pirmą kartą – 25 eurai baudos už augalą,

* nustačius antrą kartą – 35 eurai baudos už augalą,

* už 10-100 augalų – 65 eurai baudos už augalą ir/arba pusę dienos įkalinimo už augalą,

* už 100-1000 augalų – 125000 eurų bauda ir/arba 2-6 mėnesiai įkalinimo,

* daugiau nei 1000 augalų – 125000 eurų bauda ir/arba bent jau 6 mėn. įkalinimo ir 2 metai lygtinai.

Jeigu jus sulaikys su penkiais augalais ir jūs auginsite ne profesionaliai, tai augalai bus konfiskuoti, bet jūs nebūsite patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Jeigu auginsite iki penkių augalų profesionaliai, tai viskas priklausys nuo esančios situacijos (įrodžius, kad tai asmeniniam naudojimui) gali būti, kad taip pat būsite atleistas nuo atsakomybės. Tačiau jeigu auginsite daugiau, nei penkis augalus, tai jau bus nusikaltimas.

Policija retai ieško „mažų“ kanapių augintojų, kurie augina kanapes namų sąlygomis iki 5 augalų. Tai atsispindi iš statistikos, kurioje yra labai mažai nubaustų žmonių, auginančių iki 5 augalų, net ir profesionaliai.

Autorius : VšĮ Kanapių kultūros draugija

Šaltiniai :

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2017/02/dutch-mps-vote-in-favour-of-regulated-marijuana-cultivation/

http://www.dw.com/en/dutch-lawmakers-approve-cultivation-of-cannabis/a-37659160

https://sencanada.ca/content/sen/committee/371/ille/library/dolin1-e.htm

https://www.government.nl/topics/drugs/contents/toleration-policy-regarding-soft-drugs-and-coffee-shops

http://www.cogsci.ucsd.edu/~pineda/COGS174/presentations/W11/Drug%20Policy%20in%20the%20Netherlands.pdf

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s