Tiltas iš kanapių pluošto

Kanapių kultūros draugijos nariai apžiūrėjo pirmąjį pasaulyje pėsčiųjų biotiltą iš kanapių ir linų pluošto.

3

Keturių Nyderlanduose esančių Technologijų universitetų studentai vykdo projektą pavadinimu „Biobridge“ („Biotiltas“), kurio metu suprojektavo, pagamino ir pastatė tiltą iš kanapių ir linų pluošto. Tiltas yra Eindhoven mieste, Technologijų universiteto teritorijoje. 14 metrų ilgio tiltas, sveriantis 1500 kilogramų, jungia Dommel upės krantus.Visos medžiagos, iš kurių pagamintas tiltas, yra 100 proc. organinės, išskyrus plieninius varžtus. Jam gaminti buvo naudojamas natūralus pluoštas, biologinė derva („bioresins“) ir biologinė puta („biofoam“).

Tiltas yra bandomasis, norint sužinoti, kiek laiko šios medžiagos gali atlaikyti. Jis ten stovės metus laiko, nors projekto vykdytojai sako, jog tiltas galėtų išbūti ir dvejus metus, bet kol kas sunku tiksliai apskaičiuoti. Tikslesni skaičiavimai bus atlikti po metų. Šiuo eksperimentu siekiama išsiaiškinti, kaip aplinka veikia statinius iš biomedžiagų.

Ant tilto yra sumontuoti 28 jutikliai, kurie naudojami išlinkiui ir įtempimui matuoti. Šie ir kiti duomenys apie aplinkos temperatūrą, drėgmę ir UV spindulių poveikį bus perduodami projekto komandai realiu laiku. Viskas bus stebima ir fiksuojama.

2Biomedžiagos statyboje jau buvo naudojamos, tačiau dar niekada jos nebuvo naudojamos apkrovą laikančiuose statiniuose.

“Biomedžiagų naudojimas įvairiems statiniams – sumažina priklausomybę nuo iškastinių išteklių ir priartina mus prie žiedinės ekonomikos, kurioje produktai ir ištekliai yra perdirbami. Tikiuosi, bėgant laikui, pamatysime ir daugiau statinių iš šių medžiagų.“ – sakė mokslininkas ir projekto vadovas Rijk Blok.

Šaunuoliai studentai. Linkime sėkmės ir tikimės, jog šis projektas priartins žmoniją prie biomedžiagų naudojimo visur kur tik įmanoma. Žemė tai mūsų namai!

kanapiu-pluosto-tiltas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s